Kapaviečių ir kapų tvarkymas – Vilniuje ir visoje Lietuvoje!

Šiuolaikinis gyvenimo tempas atitolina mus nuo artimiausių žmonių, o mirusiuosius prisimename dar rečiau. Todėl kapaviečių ir kapų tvarkymas – tai jautrus buvimas su Išėjusio žmogaus siela, atminimu ir savimi. Kaip tik todėl visi norime, kad kapų priežiūra būtų maloni, prilygstanti meditacijai, o ne erzinantis ir varginantis darbas.

Vis dėl to, neretai tampa sunku palaikyti kapaviečių tvarką ir grožį dėl daugybės skirtingų priežasčių tarp kurių gali būti didelis atstumas, laiko trūkumas ir galinčių rūpintis kapaviete giminaičių stoka. Tokiu atveju kapaviečių ir kapų tvarkymas Vilniuje ir visoje Lietuvoje yra puikus sprendimas palaikyti išėjusių artimųjų poilsio vietą visada gražią ir tvarkingą, net tada, kai negalite patys jų aplankyti.

kapų tvarkymas

Kapų tvarkymas  – kaina

Kiekvienos kapavietės priežiūra yra individuali, todėl ir tvarkymo kaina gali labai skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, pavyzdžiui, jei kapavietė yra apsodinta gėlėmis ir kitais augalais – jai bus reikalingas reguliarus ravėjimas, žemės prižiūrėjimas bei augalų laistymas. Jei kapas yra uždengtas granito plokšte – suprantama, kad tokiu atveju tvarkymas yra orientuotas į plokštės švaros palaikymą. Plačiau aptarkime galimus kapaviečių priežiūros ir dizaino pavyzdžius.

Kapų tvarkymo pavyzdžiai ir nuotraukos

Kad būtų lengviau įsivaizduoti skirtingas galimybes, siūlome pavyzdžių ir nuotraukų rinkinį, kuriame pateikiami įvairūs kapų tvarkymo stiliai. Šios nuotraukos gali suteikti įkvėpimo ir padėti apsispręsti dėl geriausiai Jūsų poreikius atitinkančio kapavietės dizaino.

Kapinių tvarkymo idėjos

Kalbant apie kapinių priežiūra, kūrybiškumas ir pagarba žengia koja kojon – juk antkapiai ir paminklai atspindi Jūsų šeimos individualumą. Pasirinkę tinkamą akmens rūšį kapų tvarkymui, šeimos gali sukurti ramią ir elegantišką artimųjų poilsio vietą. Kiekviena akmens rūšis pasižymi skirtingais privalumais ir estetinėmis savybėmis, todėl galima rasti variantą, atitinkantį kiekvieno pageidavimus ir biudžetą. Štai keletas idėjų, kurias verta apsvarstyti.

Kapų tvarkymas akmenukais

Naudojant akmenukus kapų tvarkymui galima sukurti ramią ir natūralią išvaizdą, kuri sklandžiai įsilieja į aplinkinį kraštovaizdį. Akmenys pasižymi nesenstančia estetika ir reikalauja minimalios priežiūros, todėl yra praktiškas ir ilgalaikis pasirinkimas. Jų būna įvairių spalvų ir dydžių, todėl galima pritaikyti pagal asmeninius pageidavimus ir pritaikyti prie esamos kapinių aplinkos.

Kapu tvarkymas VIlniuje

Kapų tvarkymas akmenukais – kaina

Kapo su akmenukais tvarkymo kaina priklauso nuo ploto dydžio ir pasirinkto akmenukų tipo. Paprastai kainos gali svyruoti nuo 50 iki 200 eurų už kvadratinį metrą. Aukštesnės klasės akmenukai, pavyzdžiui, unikalių spalvų gali būti brangesni.

Kapų tvarkymas ir dengimas skalda

Skalda – dar vienas populiarus kapų tvarkymo būdas, nes tai švarus ir mažai priežiūros reikalaujantis sprendimas. Su skalda galima sukurti išskirtinius raštus Jūsų kapavietei, taip suteikiant jai išskirtinumo ir asmeninio prisilietimo.

kapavietė su skalda

Kapų tvarkymo skalda kaina

Skaldos kainos paprastai svyruoja nuo 30 iki 100 eurų už kvadratinį metrą, priklausomai nuo skaldos kokybės ir rūšies. Šis variantas yra vienas iš ekonomiškiausių sprendimų renkantis akmenį, todėl jis prieinamas daugeliui šeimų.

Kapavietės tvarkymas smėliu ir smulkiu žvyru

Norint sukurti švelnesnę ir santūresnę išvaizdą, galima efektyviai naudoti smėlį ir smulkų žvyrą. Šios medžiagos sukuria lygų paviršių ir gali būti derinamos su kitais elementais, pavyzdžiui, augalais ar dekoratyviniais akmenimis.

Kapu irengimas

Smėlio ir smulkaus žvyro kaina

Smėlio ir smulkaus žvyro kaina svyruoja nuo 40 iki 150 eurų už kvadratinį metrą. Kainai įtakos turi medžiagų rūšis ir padengiamas plotas. Smulkus žvyras gali būti ypač tinkamas sudėtingiems raštams arba plotams, kuriems reikia smulkesnės apdailos.

Kapų dengimas granito plokštėmis

Granito plokštės – patvarus ir elegantiškas kapų tvarkymo variantas. Granitas yra tvirta ir ilgaamžė medžiaga, kuri gali atlaikyti tiek oro permainas, tiek aplinkos poveikį, todėl kapas daugelį metų atrodo prabangiai ir tvarkingai. Kadangi granitas gali būti įvairių spalvų, ši medžiaga leidžia sukurti pačių įvairiausių dizainų antkapius, kurie dvelkia prabanga, elegancija ir kokybe.

Kapu dengimas

Granito plokštės kapams kaina

Granito plokščių kaina paprastai prasideda nuo 100 eurų už kvadratinį metrą ir, priklausomai nuo kokybės ir dizaino, gali siekti 500 eurų ar daugiau. Kaina gali padidėti dėl užsakomųjų graviūrų, poliruotos apdailos ir aukštos kokybės granito rūšių. Granito plokštės gali būti pritaikytos įvairioms formoms ir dydžiams, todėl tai yra itin pritaikoma ir aukščiausios kokybės kapų tvarkymo galimybė.

Kapų apželdinimas

Gyvi augalai suteikia išskirtinio žavesio ir spalvų, todėl jų įkomponavimas į bendrą kapavietės dizainą tikrai turi pridėtinės vertės. Jeigu mėgstate liesti žemę ir Jums nebaisūs jos priežiūros darbai, tuomet antkapiai su atviromis erdvėmis žalumai bei gėlėms bus tinkamas pasirinkimas. Niekas galiausiai neprilygsta gyvo augalo grožiui. Vis dėlto, svarbu apgalvoti ar turėsite galimybę reguliariai laistyti ravėti ir rūpintis šiais augalais, kad jie išlaikyti savo žavesį ir bendrą kapavietės estetiką.

Kapų apželdinimas  – nuotraukos

Pateikiame įvairių apželdintų kapų nuotraukas, kad parodytume įvairius stilius ir idėjas, kurias galima įgyvendinti.

PaminklaiUnikalus paminklai Granito plokstes paminklai-vilniuje kapavieciu irengimas Paminklai

Kapų dengimas trinkelėmis

Kapo dengimas trinkelėmis yra puikus ir ekonomiškas būdas siekiantiems ilgaamžiškumo ir estetikos. Kapavietės išklojimas trinkelėmis leidžia Jums eksperimentuoti su spalvomis raštais bei formomis. Trinkelės yra patrauklus pasirinkimas senų kapaviečių renovacijai ir restauracijai, suteikiant joms šiuolaikišką ir tvarkingą įvaizdį. Svarbiausias aspektas – tinkamas  pagrindo paruošimas, kad nesikauptų vanduo ir būtų suformuota vientisa plokštuma su kapo tvorele. Be to, trinkelės tai puikus pasirinkimas ne tik pačio kapo dengimui, bet ir takeliui aplink jį sukuriant jaukią ir estetiškai patrauklią aplinką.

Kapų dengimas trinkelėmis kaina

Kaip ir minėjome, trinkelės yra vienas iš ekonomiškiausių pasirinkimų pagal jų ilgaamžiškumą ir estetinį vaizdą. Kapų dengimo trinkelėmis kaina priklauso nuo pačių trinkelių pasirinkimo, mozaikos sudėtingumo ir, žinoma, dengiamo ploto dydžio.

Kapų ir kapaviečių tvarkymas – daugiau idėjų:

Aukščiau išvardinti kapų priežiūros ir uždengimo variantai yra patys populiariausi, tačiau kapų priežiūra tuo neapsiriboja. Rūpinantis kapu, svarbu nepamiršti ir jo aplinkos, takelių bei patogumo atėjusiems šeimos nariams ir artimiesiems. Yra keletas būdų pakelti išėjusių artimųjų poilsio vietą į dar aukštesnį lygį.

Borteliai kapams

Bortelis elegantiškai apibrėžia kapavietės ribas, suteikdamas švarumo pojūtį. Tai baigiamoji kapo dizaino detalė, išlaikanti kapo vientisumą. Borteliai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant akmenį, betoną ir metalą, kurių kiekviena suteikia skirtingą estetinę ir funkcinę naudą. Pavyzdžiui, akmeniniai borteliai yra laikui nepavaldūs ir natūralūs, o betoniniai – ilgaamžiai ir universalūs. Metaliniai borteliai gali suteikti modernumo ir dažnai naudojami kartu su kitomis medžiagomis, kad atrodytų išskirtinai.

Kapų borteliai – kaina

Kapų bortelių įrengimo kaina gali labai skirtis, paprastai ji svyruoja nuo 100 iki 500 eurų už tiesinį metrą. Šį kainos skirtumą lemia keli veiksniai, įskaitant pasirinktą medžiagą, konstrukcijos sudėtingumą ir įrengimo procesą. Betoniniai borteliai paprastai yra pigiausias variantas. Vidutinės klasės variantai gali būti akmeniniai borteliai, pagaminti iš tokių medžiagų kaip kalkakmenis ar smiltainis. Aukštesnėje kainų spektro pusėje yra aukščiausios kokybės medžiagos, pavyzdžiui, granitas ar marmuras, kurios pasižymi išskirtiniu ilgaamžiškumu ir rafinuota estetika.

Kapų gėlynai

Gėlynai suteikia kapui spalvų ir gyvybės. Jie gali būti įvairių formų ir dydžių, pritaikyti prie konkretaus kapo išplanavimo. Gėlių kompozicijose gali būti įvairių augalų – nuo sezoninių gėlių iki daugiamečių krūmų, kad būtų sukurtas dinamiškas ir nuolat kintantis gamtos ciklus atspindintis vaizdas. Augalai gali būti parenkami individualiai, atsižvelgiant į mirusiojo ar jo šeimos narių pageidavimus, taip suteikiant kapo vietai prasmingą ir asmenišką akcentą. Gėlių klombos ne tik pagerina kapo vaizdą, bet ir sukuria ramią ir patrauklią atmosferą lankytojams.

Suoliukai prie kapo

Suoliukai sukuria patogią vietą šeimos nariams ir draugams leidžiančią jiems susijungti su savo prisiminimais ir emocijomis. Suoliukas gali būti pagamintas iš įvairių medžiagų, įskaitant medį, metalą ir akmenį, kurių kiekviena užtikrina skirtingą patogumą ir ilgaamžiškumą. Mediniai suolai suteikia šiltumo ir natūralumo, o metaliniai ir akmeniniai suolai yra ilgaamžiškesni ir atsparesni orų kaitai ir poveikiui. Suoliuko dizainas taip pat gali būti pritaikytas pagal užsakymą, kad atitiktų jūsų.

kapu suoliukas su deze

Kiti kapų priedai

Yra įvairių priedų, kuriais galima suasmeninti ir patobulinti kapo vietą, pavyzdžiui, vazos, žibintai ir statulos. Vazose galima laikyti šviežias arba dirbtines gėles, kurios suteikia kapui spalvų ir gyvumo. Žibintai yra šviesos šaltinis, simbolizuojantis neblėstančią mirusiojo dvasią ir suteikiantis paguodos švytėjimą vakarinių apsilankymų metu. Statulos gali būti pasirinktos taip, kad atspindėtų religinę ar asmeninę reikšmę ir būtų ilgalaikė duoklė žmogaus įsitikinimams ar aistroms. Kiti priedai gali būti dekoratyviniai akmenys, vėjo varpeliai arba atminimo lentos, kurių kiekvienas kapo vietai suteikia unikalų ir asmenišką elementą. Šie priedai leidžia šeimoms sukurti erdvę, kuri iš tikrųjų atspindi jų mylimo žmogaus asmenybę ir atminimą

Zvakides Kryžius Bronzinis kryzius Jėzaus skulptrūra Jėzaus skulptrūra Dievo Motina Angelo skulptura Angelo skulptura

Nuolatinė kapų priežiūra

Kad ir kokia graži bei kokybiška kapavietė būtų, jai visada yra reikalinga priežiūra. Tam tikri sprendimai leidžia kapavietėms išlaikyti estetinį patrauklumą ilgiau nei kiti, bet galiausiai viskam reikės žmogaus prisilietimo.

Šiais laikais nuolatinė kapų priežiūra gali būti sudėtinga tiek dėl atstumo iki kapinių, tiek dėl laiko stokos. Todėl mes pasirūpinsime Jūsų artimųjų kapais, juos reguliariai prižiūrėsime ir tvarkysime, kad bėgant laikui kapas išliktų gražus ir geros būklės. Šią paslaugą teikiame Vilniaus miesto  ir rajono gyventojams (x km spinduliu aplink Vilnių).

Kitos kapų tvarkymo paslaugos

Be reguliarios priežiūros, teikiamos įvairios specializuotos kapų tvarkymo paslaugos, skirtos įvairiems poreikiams ir pageidavimams patenkinti, užtikrinant, kad kiekviena kapavietė būtų prižiūrima pagarbiai ir oriai.

Senų kapų tvarkymas

Senų kapų restauravimas ir tvarkymas yra labai svarbus siekiant išsaugoti jų istorinę ir sentimentalią vertę. Tai apima antkapių valymą ir taisymą, užrašų atkūrimą ir laikui bėgant sunykusių kapų konstrukcijų sutvirtinimą. Ši paslauga ypač svarbi senesnėse ar paveldo kapinėse, kur kapai gali būti dešimtmečių ar šimtmečių senumo, todėl jiems reikia specialios priežiūros, kad būtų išsaugotas jų vientisumas ir išvaizda.

Kapavietes renovacija

Kapų dekoravimas

Kapų  dekoravimas  – tai asmeniniai akcentai, kuriais pagerbiamas artimųjų atminimas. Tai gali būti gėlės, vainikai ir kitos gėlių kompozicijos, sezoninės dekoracijos ir atminimo simboliai – tai būdas pažymėti ypatingus metų laikus, leidžiantis šeimai ir draugams prasmingai išreikšti savo meilę ir atminimą.

Kapavietės dizainas ir projektavimas

Individualus kapų dizainas sukuria unikalią ir asmeninę poilsio vietą, atspindinčią mirusiojo asmenybę ir pageidavimus. Tai apima konkrečių antkapių ir paminklų medžiagų, formų ir stilių parinkimą, taip pat individualių graviūrų ar užrašų pridėjimą. Stengiamės atsižvelgti į kiekvieną detalę, kad būtų sukurta ilgalaikė duoklė žmogaus gyvenimui ir jo atminimui.

paminklai kapams Isskirtiniai paminklai paminklai Karveliskiu kapines Antkapiai Isskirtiniai kapai

Angeloakmuo.lt  – kapų tvarkymas ir visapusiška pagalba jų įrengimui

Angeloakmuo.lt siūlo ne tik kapų tvarkymo, bet ir įvairias kitas paslaugas:

Kapų tvarkymas – „Angelo akmens“ misija. Mes viską gaminame savo dirbtuvėse, naudodami geriausios kokybės medžiagas ir visuomet konsultuojame priimant sprendimus.

Mes konsultuojame ir patariame atsižvelgdami į Jūsų viziją bei pageidavimus Vilniuje ir visoje Lietuvoje. Jei mūsų darbų pavyzdžiuose ir projektuose nerandate sau tinkamo, papasakokite ar atsiųskite norimo pavyzdžio fotografiją. Sukursime ir atliksime visus darbus pagal Jūsų lūkesčius.

Mes konsultuojame ir patariame atsižvelgdami į Jūsų viziją bei pageidavimus. Jei mūsų darbų pavyzdžiuose ir projektuose nerandate sau tinkamo, papasakokite ar atsiųskite norimo pavyzdžio fotografiją. Sukursime ir atliksime visus darbus pagal Jūsų lūkesčius.

Kapų tvarkymas – „Angelo akmens“ misija. Mes viską gaminame savo dirbtuvėse, naudodami geriausios kokybės medžiagas ir visuomet konsultuojame priimant sprendimus. Juk antkapiai ir paminklai atspindi Jūsų šeimos individualumą.

Laukiame Jūsų skambučių tel. +37068321664, +37067955123, el. laiškų info@angeloakmuo.lt. Jei norite užsukti ir pasižvalgyti, rekomenduojame prieš tai pasiskambinti. Mūsų adresas Gėlių g. 6, Avižieniai, Vilnius.