Dažniausiai daromos kapų tvarkymo klaidos

Neseniai praėjusios susikaupimo šventės sukvietė visus prisiminti anapilin išėjusius artimus žmones. Nors ne visi pastebime, tačiau ir kapinėse, kur ilsisi mūsų artimieji, pasirodo, vyrauja tam tikro mados. Kasmet galima pamatyti, kaip keičiasi kapinės ir kokios tendencijos vyrauja paskutiniuoju metu. Tačiau specialistai pastebi, kad ne viskas, kas madinga, yra tinkama. Todėl dalijamės keliomis dažniausiai pasitaikančiomis klaidomis, kurių reikėtų vengti prižiūrint artimųjų kapus.

Plačiau

Kapų dengimas plokštėmis

Lietuvių kultūrai yra būdingas stiprus ryšys su mirusiais artimaisiais. Atsisveikinus su mums brangiais žmonėmis, dedame visas pastangas, kad kapavietė taptų svarbia ir ypatinga vieta visiems artimiesiems susirinkti bei prisiminti šilčiausias ir gražiausias akimirkas, praleistas kartu su išėjusiais amžinojo poilsio.

Plačiau

Kaip išsirinkti paminklą?

Antkapinio paminklo pasirinkimas – svarbus sprendimas. Kapavietėje statomas paminklas tarsi turėtų būti čia palaidoto žmogaus gyvenimo apibendrinimas ir atspindys. Todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti paminklą. Tiems, kurie nežino, nuo ko pradėti, reikėtų pasidomėti keliais svarbiausiais aspektais.
Plačiau

Artimųjų atminimui: kada po laidotuvių statyti antkapinį paminklą?

Artimojo netektį išgyventi itin sunku. Todėl dažnai sprendimai, susiję su artimųjų atminimu, būna sudėtingi, o ir žinių apie tai, kokios yra tradicijos, kodėl reikia priimti vienus ar kitus sprendimus, pakanka ne visiems. Lietuvoje laidojimo tradicijos – gilios ir itin gerbiamos. Todėl vis daugiau žmonių domisi, kaip tinkamai pasirūpinti savo artimojo atminimu. Vienas populiariausių klausimų – kada reikėtų pasirūpinti antkapiniu paminklu.

Plačiau