Kaip valyti akmeni

Kaip ir kuo valyti granitinius antkapinius paminklus?

Tinkama antkapinio paminklo priežiūra yra lengviausias būdas išsaugoti nepriekaištingą jo išvaizdą. Kaip valyti granitinius antkapius, kad metams bėgant jie neprarastų savo elegantiškos išvaizdos? Nors granitas yra viena iš patvariausių medžiagų, išsiskirianti dideliu atsparumu mechaniniams pažeidimams, dėl netinkamo valymo labai greitai jame gali atsirasti dėmių ir pažeidimų. Sužinokite, kaip ir kuo valyti granitinius antkapius.

Ką naudoti granitinių antkapių valymui?

Jiems valyti nereikia jokių preparatų –  granitinius antkapius geriausia plauti šiltu, švariu vandeniu arba įpylus nedidelį kiekį indų ploviklio ar langų plovimo skysčio.  Aukščiau minimos valymo priemonės leis lengviau pašalinti įsisenėjusius nešvarumus, tačiau visada reikia rinktis tik švelniai veikiančias medžiagas. Kodėl granitinius antkapius geriausia valyti vandeniu? Valymo priemonėse dažnai yra medžiagų, kurios yra:

  • ėsdinančios, dėl kurių gali atsirasti dėmių, kurias sunku arba neįmanoma pašalinti,
  • riebios – dėl to antkapio paviršiuje lengviau nusėda sunkiai pašalinami nešvarumai.

Žinoma, granitinius antkapius galima plauti šios medžiagos priežiūrai skirtais preparatais, su sąlyga, kad jie nepadarys žalos – kaip tą patikrinti? Tokiu atveju antkapių plovimą reikia pradėti nuo bandymo – viskas, ką jums reikia padaryti, tai nedideliame plote, nematomoje antkapio vietoje užlašinti preparatą ir kurį laiką palaukti stebint, kaip į jį reaguoja granitas.

4 praktiniai patarimai, kaip valyti granitinį antkapį

Visų pirma, granitinį antkapį vertėtų valyti reguliariai. Granitinius antkapius reikia valyti kiekvieną mėnesį arba bent kas ketvirtį metų. Antkapį taip pat verta išvalyti po gausių kritulių, dėl kurių gali sumažėti paminklo paviršiaus blizgesys. Tačiau tam taip pat yra atskiras būdas.
Štai 4 patarimai, kaip valyti granitinius antkapinius paminklus, kad jie metų metus atrodytų nepriekaištingai:

 

  1. granitinių antkapių plovimui naudokite minkštą kempinę ar šluostę,
  2. jei norite naudoti granitinių antkapių valymo preparatą, rinkitės priemones su nejoninėmis paviršiaus aktyviosiomis medžiagomis. Kaip tinkamai plauti granitinius antkapius naudojant valymo priemonę? Pirmiausia, minkšta kempine ir pasirinkta priemone nuvalykite paminklą, tada gerai nuplaukite paminklą švariu vandeniu, o jo perteklių nušluostykite minkštu skudurėliu.
  3. Kaip valyti granitinius paminklus, kai ant jų atsiranda vaško dėmių? Dėmę reikia užpilti karštu vandeniu ir atsargiai, stengiantis nesubraižyti antkapio paviršiaus, pvz., maketavimo peiliuku, nušveisti vašką. Norėdami ateityje išvengti vaško išsiliejimo, visada naudokite žvakidę,
  4. Granitinių antkapių nereikia poliruoti, tepti vašku ar riebalais – granitui, kitaip nei kai kurioms medžiagoms, tokio apdorojimo nereikia. Pavyzdžiui, vaškavimas yra reikalingas valant dirbtinį akmenį – ši medžiaga sugeria vandenį, dėl ko gali atsirasti pažeidimų – vaškas turi užkirsti kelią jo absorbcijai. Granito atveju tokios rizikos nėra.